Szkolny spływ kajakowy – galeria
15:096.06.2013

 

Szkolny spływ kajakowy

Szkolny Spływ Kajakowy, odbył się 24 czerwca 2013 roku.  Nasza Firma, była współorganizatorem tej imprezy, której celem było propagowanie aktywnego wypoczynku jak również, zakończenie miłym akcentem roku szkolnego . 60 uczniów z Liceum Lubelskiego uczestniczyło w szkolnym spływie kajakowym po Bystrzycy.

 

Szkolny spływ kajakowy rozpoczął się o godzinie 10:00 pod zabytkowym młynem w Osmolicach.

Ze względu na dużą ilość chętnych, odbył się w dwóch turach. Gdy jedna grupa spływa podziwiając piękno okolic z perspektywy rzeki, druga w tym czasie przygotowywała palenisko i miejsce do wspólnej integracji w Prawiednikach.

Obie grupy pokonały ośmiokilometrowy odcinek „tempem iście rekreacyjnym” w podobnym czasie około 2,5 godziny. Nad bezpieczeństwem uczestników szkolnego spływu kajakowego, czuwało dwóch ratowników WOPR z Świdnickiej Akademii Sportu oraz pilot.

Odcinek, który uczniowie mieli do pokonania, był atrakcyjny pod względem wrażeń i wymagał od uczestników dużego sprytu, przy pokonywaniu kolejnych zwałek. Niektórzy szli na łatwiznę i pokonywali przeszkody stosując przenoskę lądem, ci bardziej zuchwali przeciskali się pod przeszkodami. Metoda ta wyłoniła przyszłych kajakarzy. Niektórym udało się przepłynąć jedynie targając włosy o gałęzie, natomiast ci co mieli mniej szczęścia przepłynęli bokiem nabierając wody. Niestety były również załogi, które w trakcie pokonywania zwałek, znalazły się poza kajakiem. Wszyscy bez względu na wybrany sposób, dotarli cali i zdrowi, a co najważniejsze zadowoleni do mety.

Szkolny spływ kajakowy szczegóły:

Rzeka: Bystrzyca

Odcinek: Osmolice – Prawiedniki

Długość: około 8 km

Czas spływu: ok 2,5 godziny

Zbiórka: Osmolice – zabytkowy Młyn godzina 10:00